Babi: Ritkán említett Páviánistenség. Legtöbbször teljesen pávián alakban ábrázolták, de ember testtel és pávián fejjel is megjelenhetett. Sokáig Alsó-Egyiptomban az agresszió isteneként tisztelték Szekhmet istennő mellett, de az Ámon-Ré korszak idején kihalt a kultusza.
Basztet: Basztet istennő Ré napisten leánya, az egyik legjobban kedvelt istenség az ókori egyiptomi emberek körében. Basztet, a zene és a tánc istennője. Ábrázolásain gyakran szisztrumot tart a kezében, mely egy ősi egyiptomi hangszer. Basztet ikertestvére Szekhmet aki a tökéletes ellentéte az istennőnek, mert Szekhmet igazán vérszomjas, de róla majd később, egy másik részben beszélünk. Basztetnek szinte minden egyiptomi házban emeltek egy szobrot, vagy egy kisebb oltárt, ez mutatja, hogy mennyire tisztelték őt.
Ábrázolásain gyakran macskafejű nőként ábrázolják az előbb említett szisztrummal a kezében, de nagyon gyakran ábrázolták teljesen macska formában. Tőle ered egyébként az egyiptomiak macska tisztelete, gyakran ékszerekkel díszítették az istennő szobrait.
Bat: Hathor istennő egyik társa, keveset tudni róla, legtöbbször tehénfülekkel ábrázolták nőként, de teljesen tehén formában is megjelenhetett.
Bennu: Bennu egyike azoknak az egyiptomi isteneknek, akiket teljesen állat formában ábrázoltak (egyébként ez elég ritkának számít). Bennu szürkegémként jelent meg a festményeken, a fején Ozirisz koronájával. A mítosz szerint miután Ré napisten megteremtette az őskáoszból (Egyiptomiul Nunból) az első szigetet, Bennu rászállt az első sziklára, ami kiemelkedett Nunból, ezzel az újjászületés jelképe lett. Az idő előrehaladtával kultusza folyamatosan csökkent és az Aton-kultusz idején halt ki.
Bechis: Bechis szintén egy olyan istenség, akit teljesen állatként ábrázoltak. Azonban az ő története ennél érdekesebb. Bechist élő formában imádták, ez azt jelenti hogy kiválasztottak egy tehenet Hermonthis városában (ahol a kultuszközpontja volt) és azt a bizonyos tehenet Montu, a háború istenének megtestesüléseként tisztelték. Az Óbirodalomban nem volt túl elterjedt tisztelete, de az Újbirodalomban megerősödött kultusza.